• נורית ליבנה

עטלף בימי קורונה


העטלף הפך לאחד מסמלי מחלת הקורונה. אשם או לא, יש דעות לכאן ולכאן, אין זו מקריות בעיני מדוע דווקא העטלף, הפך לסמל ולא חיות אחרות שנושאות וירוסים. באופן מאד לא מפתיע, אם תקראו את הדברים, יש כאן מסרים למציאות הנוכחית ברמה העולמית והאישית. איך זה מתחבר לטוטם החיות?


מה משמעות העטלף עבורנו בימים אלו?

עטלף מביא תמיד הודעה על שינוי משמעותי בחיים. לידה מחדש. שינוי צורת חיים מסוימת, שאינה משרתת אותנו יותר. באופן מפורש, אנו מתבקשים לשים לב לסימנים הסובבים אותנו. הם יכולים להיות גופניים, נפשיים, רגשיים או רוחניים. העטלף נושא עמו מסרים ותובנות במציאות הנוכחית ברמה העולמית והאישית.

זמן שינוי

עטלפים מסמנים זמן סיום למה שכבר ואינו משרת אותנו. מקום לצאת לדברים חדשים גם אם לא מוכרים. פרידה מדפוסים ישנים ברמה אישית וגלובלית. אם תתקיים התנגדות לשינוי, היא תצור מקום להתמודדות קשה וכואבת,

כי היקום תמיד דורש מאיתנו תנועה, שינוי התגמשות.

רגישות

העטלפים עיוורים, לכן קיימת בהם רגישות באמצעות שמיעה ותחושת העור. מצב המרמז לנו על צורך להיות רגישים וערניים לעצמנו, לאחרים וסימני החיים של המציאות סביבנו.

הדרכה פנימית

העטלף מסתמך על מערכת של סונאר פנימי שסומכת באופן מלא על החושים. במקביל אלינו, זו כוחה של מערכת ההדרכה הפנימית. העטלף מסמל את היכולת לסמוך על הרוח הפנימית, אינטואיציה, התבוננות אחרת על הרוח ולתחומים שאינם נראים פיזית.

משברים

עטלפים מסמלים מצבי משבר או סיום. מצב כמו אבדן עבודה, מערכת יחסים, התנהגות, מחשבות, הרגלים.

נועזות ופריצת דרך

עטלף פעיל בחושך. בנו תחושה של הליכה בחושך, מעוררת חשש ואינה פשוטה לרוב האנשים. הליכה בחושך מצריכה חושים חדים, כישורי ניווט והעזה. חושך עבורנו מסמל את המקום המעורפל, הלא ידוע. מקום שדורש מאיתנו לצאת מאזור הנוחות, התמודדות מול מצבים חדשים לא מוכרים.המצב הנוכחי עבורנו הוא סוג של חשיכה. מציאות שנכפתה עלינו ואנו לא מורגלים בה ולומדים לנווט בה.

תקשורת ויחסים חברתיים

עטלפים הם סמל לתקשורת מעצם היותם סופר-חברתיים ומשפחתיים. הם מילוליים מאוד, משתמשים במגע, רגישים לחברים מהקבוצה שלהם. קשר חזק זה, מאפשר להם ללמד אותנו, כיצד לשפר את רמת התקשורת שלנו ולחזק את קשרינו עם משפחה וחברים. במיוחד בתקופה הנוכחית בה אנו נדרשים לבידוד חברתי ומגע. זה הזמן להמציא דרכים חדשות לתקשר גם עם עצמנו פנימה, משפחה, חברים ועולם חיצוני.

חישוב מסלול מחדש

עטלף מלמד אותנו, על זמנים בהם טוב ונכון לסגת למערה סגורה ובטוחה בה נוכל לנוח, לחשוב, להתחדש, במקום שאנו לא גלויים לכולם. זה מאפשר לנו את הכוח לטפל ביעילות בבעיות החיים שלנו, כדי להתקדם לפוטנציאל שאינו ממומש או מנוצל. להבין מה לא משרת אותנו יותר. מה לא נכון לנו יותר בכל תחומיי החיים. איפה אנחנו פועלים שוב ושוב ללא תוצאות חדשות.

תודעה אחרת

עטלף מזכיר לנו להתמקד בצמיחה הרוחנית ושחרור האגו. הוא כאן כדי לומר לנו, שאנו מאפשרים לפחדים שלנו להציף אותנו, אך בעצם אין לנו מה לפחד, אלא רק מהפחד עצמו. העטלף מעיד על היכולת שלנו לעמוד מול הפחדים והחששות, לעבור דרכם כדי להשתחרר מהישן ולהתקדם אל מציאות חדשה.


בימים אלו ובכלל, עטלף מסמל תהליכי מעבר. השינוי יהיה תמיד עמוק, מקיף ותודעתי ויתבטא בתחומי חיים שונים. עבודה/עיסוק, מערכות יחסים, תפיסות עולם, דרך התנהלות או דפוס התנהגות מרכזי, שהיה מושרש בנו לעומק במשך תקופות חיים ארוכות. התהליכים הללו יחייבו אותנו להסכים להשתנות. לאפשר לשינויים להתרחש, מבלי להתנגד להם או להיאבק, בלי לנסות לשלוט בהם או בתוצאה שתתקבל בסופם. זהו זמן להזדמנויות חדשות, התפתחות ללא ידוע, נגישות למשהו חדש. להיות ערים למתנות חדשות שמגיעות אלינו (מערכות יחסים, תובנות, מחשבות, הרגלים). לא לפחד מהקושי. זו דרך עבורנו להתקדם לריפוי, שחרור, להבין מה הנשמה שלנו רוצה באמת.

מי ששולט כאן הוא הלב. המקום האותנטי שרוצה לבוא לידי ביטוי. לאפשר לעצמנו בריאה חדשה.

תקשיבו ללב. תסכימו להיפרד ממה שלא עובד יותר. זה הזרע, האפשור שלנו לדברים לקרות.


טוטם החיות היא דרך התבוננות שאמנית עתיקה, לחיבור לחיים. החיה נושאת עמה הבנה ומודעות כסימבול לנו לחוזקות, תפקידים, התנהגות בטבע כמסרים לחיים, למטרת התפתחות רוחנית, ריפוי, הגשמה, דיוק. הן מלמדות אותנו דברים מופלאים על עצמנו.


זה עולם שלם של תודעה, מסרים ותיקשור שאני עוסקת בו בסדנאות התפתחות וגם בייעוץ אישי,

באמצעות מפה או פגישת מסרים ותקשור נקודתי.
למידע והתייעצות לטפולים וסדנאות אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

 

Design and Ux by Curly Black on YELLOW KISS wix platform

מנחה  ומלווה נשים להגשמה באמצעות כלים תודעתיים ואנרגטיים. יוצרת ומנחה סדנאות להעצמה וצמיחה.

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest